שיפור תדמית שלילית ברשת

שיפור תדמית שלילית ברשת

שיפור מוניטין ברשת

האינטרנט הוא מקום אכזרי. כתבה שהתפרסמה עם שמכם, פסק דין שמאזכר אתכם, אפילו פוסט ביקורת מצ׳וקמק נגדכם שקיבל חשיפה מספקת, נשאר באינטרנט לנצח (אלא אם מסירים אותו, וגם אז יש אפשרות למצוא את המידע בארכיון הרשת העולמי). פעמים רבות, המידע הזה גלוי עבור מי שמחפש את שמכם בגוגל. אם המוניטין שלכם בגוגל נפגע, הפגיעה בכם יכולה להיות קשה מאד: האזכור השלילי מונע לא פעם לפתוח דף חדש להכיר בן/בת זוג, להתקבל לעבודה, לפתוח עסק וכדומה. 

לא פעם אותם אנשים שרואים שתוצאות החיפוש המופיעות על שמם בגוגל יוצרות להם נזק, מתחילים בעצמם לחפש בגוגל מה ניתן לעשות. בהתחלה הם מקלידים רצפים שונים כמו ״איך מוחקים את השם שלי מגוגל״, ״מה עושים אם יש נגדי כתבה באתר כזה וכזה״, ״מה עושים אם יש נגדי פסק דין מופיע בגוגל״ וכדומה. אחרי כמה פלטים של תוצאות חיפוש, הם מתחילים להבין שמה שהם באמת מחפשים, נקרא בשפה מקצועית ״ניהול מוניטין״ (ORM או Online Reputation Management). כאשר אנו מקלידים ״ניהול מוניטין״, אנחנו מתחילים להיות מנותבים לאחד ממשפכי השיווק של החברות שעוסקות בתחום, שמקדמות עצמן כמובן בצורה אורגנית או על ידי מודעות ממומנות בגוגל תחת ביטויים אשר כוללים את המונח ניהול מוניטין. 

אמנם, ניקוי שמכם בצורה שלילית (או דחיקת התוצאות השליליות למטה בתוצאות החיפוש)  הוא אינו משימה פשוטה, אולם אנחנו בשקוף מדיה מכירים מגוון שיטות כיצד לשפר בצורה מדהימה את המוניטין שלכם ברשת, ובעלויות נמוכות משמעותית מאותן חברות אשר כביכול מתמחות בניהול מוניטין.

Open chat