כתיבת מאמרי קידום SEO

כתיבת מאמרי קידום SEO

קידום אתרים SEO

לטוב או לרע, הקורונה השפיעה על החברה והכלכלה שלנו בהמון דרכים שונות. אחת הדרכים בהן ניכרת השפעתה של הקורונה, היא שהיא הבהירה את החשיבות של הנוכחות הדיגיטלית: בין אם אתם בעלים של חנות מכולת או מספרה, בין אם אתם בעלים של משרד עורכי דין או מנהלים עסק קטן של שיפוצים, אם אתם עצמאים בתחום מסוים, אתם חייבים נוכחות דיגיטלית ברשת, ומי שלא הבין זאת לפני הקורונה, כנראה שהבין זאת בעקבותיה:  מי שאין לו נוכחות דיגיטלית בעולם של היום, לא יכול להביא לידים חדשים לעסק שלו, והוא אף מסתכן באובדן של הלקוחות הקבועים שלו, היות וכולנו מבצעים יותר ויותר פעולות באינטרנט במקום העולם הפיזי.

גוגל הוא העולם החדש בו אנו חיים

דרך אחת להביא לידים חדשים לעסק שלכם דרך האינטרנט היא דרך פרסום בגוגל. הדרך הזאת אפשרית ועובדת כמובן, אולם היא לא נטולת חסרונות. חיסרון אחד למשל, הוא שהיא כרוכה בעלויות גבוהות יחסית כדי להביא מספקת של לקוחות. חיסרון נוסף, הוא שגולשים רבים נרתעים מלחיצה על פרסומות בגוגל, והם נוטים לסמוך יותר על התוצאות האורגניות של פלט החיפוש.

דרך נוספת להביא לקוחות חדשים לעסק שלכם היא לקבל נוכחות במנוע החיפוש גוגל, כלומר, להגדיל הסיכויים שמי שמחפש את השירות אותו אתם מספקים בגוגל, יתקל בשם העסק שלכם, וילחץ על התוצאה בגוגל שתוביל לאתר העסק. הדרך לקבל את הנוכחות הזאת, היא לקדם את האתר שלכם בגוגל גבוה ככל הניתן בתוצאות החיפוש, שהרי מרבית הגולשים שמחפשים שירות מסוים, לרוב מחפשים בעמוד הראשון או השני לכל היותר.

מנוע החיפוש של גוגל הוא כלי שמנסה להשתפר עבור המשתמשים שלו ללא הרף, ולתת להם תמיד את התוצאה הרלוונטית ביותר לביטוי החיפוש שלהם. גוגל מעולם לא חשפו ״עד הסוף״ כיצד עובד מנוע החיפוש שלהם, אולם מי שמתמקצע בתחום של קידום אתרים, יודע מספיק כדי להגיע לתוצאות טובות. אחד הפרמטרים כמובן הוא כמובן כתיבה של מאמרים באתר לצורך קידום האתר בגוגל.

כיצד כותבים מאמרים איכותיים לגוגל?

תראו, זו שאלה גדולה, וזה יהיה מעט יומרני מצידנו להגיד שאנחנו ״פיצחנו את הנוסחה״ למאמר המושלם עבור גוגל. מה שכן, אנחנו יכולים לומר מספר דברים בהם אנחנו כן בטוחים. ראשית, כדי לקדם את האתר שלכם, התוכן חייב להיות איכותי: מי שמייצר תוכן שכל המטרה שלו היא לנסות למכור או לנסות להערים על גוגל, מבלי לתת שום ערך לקורא, נידון לייצר לעד תוכן נחות, שבסופו של דבר גם לא ישיג את מטרותיו. מעבר לכך, תוכן איכותי גם יביא תנועה לאתר, ותנועה היא אחד הפרמטרים הכי-הכי חשובים לקידום האתר שלכם בגוגל. לכן, תעלו לאתר שלכם דברים שאנשים רוצים לקרוא: אל תחשבו על זה כחלוקה של הידע המקצועי שלכם בחינם: אם אנשים יאהבו את מה שהם קראו אצלכם, רוב הסיכויים שהם ירצו לשמוע עוד ממה שיש לכם להגיד.

שנית, גם אם לא ברור מהו תוכן איכותי לגוגל, ברור מהו לא: אם התוכן הוא עילג, או שיש בו שגיאות כתיב או שגיאות תחביר, התוכן הזה יגרום לאנשים לאבד עניין מהר מאד. לא רק שזה נראה רע מול לקוחות פוטנציאליים, גוגל יזהה שהגולשים ממהרים לצאת מן העמוד, מה שיפגע בפרמטר ה-retention rate שלכם, וילמד את גוגל שהתוכן לא איכותי, ולא יקדם אותו בתוצאות החיפוש (כזכור, גוגל רוצה לתת לנו את התוצאות הכי טובות ורלוונטיות עבורנו).

שלישית, התוכן צריך לעסוק בצרכים וברצונות של הלקוחות שלכם: התוכן לא צריך לפאר אתכם, להגיד כמה אתם טובים ומקצועיים וכדומה. אפשר להבין, יש פיתוי מסוים אצלנו לחשוב שאם רק נסביר ללקוח כמה אנחנו טובים, הוא יבין שאנחנו ניתן לו את השירות שהוא חיפש. במקום זאת, אנחנו מציעים לדבר ללקוח ולצרכים שלו: בוא תגיד לנו מה אתה צריך, ואיך אנחנו יכולים לעזור לך.

לקוחותינו היקרים